Liga 2

SPORT | Cristi Popovici: “Am cadea in penibil daca ar fi alt rezultat decat victoria”

Antrenorul echipei FC Botosani, Cristi Popovici, nu ia in considere decat victoria in meciul cu Sportul Studentesc de sambata. Avand in vedere ca botosanenii ar promova matematic si cu un punct, antrenorul spune ca ar fi penibil, daca rezultatul ar fi egal.

“Am ajuns in fata celui mai important meci pentru ca la sfarsitul celor 90 de minute cu Sportul, s-ar putea indeplini obiectivul nostru. Baietii sunt hotarati sa castige si au dat dovada nu numai la meciul cu Sageata, ci si pe percursul intregului retur. Clar ca la Sportul nu ne putem propune decat victoria.

Otopeniul a avut 1-0 la pauza, deci si-au vandut destul de greu pielea. Tulcea a avut 2-0, dupa care au cedat. Daca doamne fereste ar fi un alt rezultat decat victoria, atunci sigur am cadea in penibil. Chiar si un rezultate de egalitate ar fi penibil, mai ales prin prisma rezultatelor pe care le-am avut si importanta celor trei puncte”, a declarat Cristi Popovici.

Tehnicianul botosanean a precizat ca inaintea returului nu avea de unde sti ce se va intampla cu Sportul.

“N-aveam de unde sti. Nimeni nu stia ce avea sa se intample la Sportul, avand in vedere ca era o pretendenta clara la promovare. S-au intamplat lucrurile de la ei. Cred ce ne-a si favorizat pe de o parte. Avea  un cuvant greu de spus in lupta pentru promovare”, a spus Popovici.