Liga 1Sport

SPORT | Croitoru a fost șef de galerie, după ce a văzut roșu la Vaslui

FC Botoșani a câștigat luni seara la Vaslui, 1-0 (VEZI DETALII ȘI VIDEO), în etapa a 23-a a Ligii 1, reușind să înscrie golul victoriei într-un moment când era în zece oameni pe teren.

Căpitanul Marius Croitoru a fost eliminat de Istvan Kovacs în minutul 71 după un atac la mijlocul terenului cu talpa pe genunchiul lui Nuno Viveiros. Fostul jucător al Stelei și Vasluiului a fost surprins de decizia arbitrului și a contestat-o, chiar și după joc (VEZI AICI DETALII).

Eliminat, Croitoru nu s-a dus la cabine, ci a ales să urce în tribună, alături de cei aproxomativ 50 de suporteri veniți de la Botoșani. Fotbalistul în vârstă de 33 de ani a devenit practic șef de galerie și a trăit ca un fan finalul de meci, bucurându-se dezlănțuit la golul marcat de Danci, în minutul 79.