Liga 1

SPORT | Liga 1: Poli Timisoara a castigat la Navodari si devine noul lider al etapei!

ACS Poli Timisoara continua sa faca furori in Liga 1. Banatenii s-au impus la Constanta pe terenul echipei Sageata Navodari cu scorul de 2-1.

Golgheterul Szekely a reusit sa ajunga la cota 6 in acest sezon, printr-un gol extrem de rapid marcat in poarta celor de la Sageata in minutul 5.

Constantenii au egalat in minutul 36 prin Popa, dar Boldea a facut 2-1 pentru Timisoara in minutul 67.

Dupa acest rezultat, ACS Poli Timisoara ramane neinvinsa si este liderul Ligii 1 cu 10 puncte. Sageata Navodari are 5 puncte si ocupa locul 7.

Etapa urmatoare, Sageata Navodari se va deplasa la Vaslui, iar ACS Timisoara va primi vizita lui FC Botosani.