International

SPORT | Klose a reuşit o performanţă incredibila! A înscris de 5 ori într-un interval de 40 de minute – VEZI VIDEO

Intr-o etapa in care Juventus a devenit campioana, Miroslav Klose a furat prim planul, cu nu mai putin de 5 goluri inscrise pentru Lazio, in meciul cu Bologna. S-a terminat 6-0, cu Stefan Radu integralist, intr-o partida transmisa in direct de Dolce Sport 2.

Lazio a intrat pe teren în meciul cu Bologna cu gandul sa castige pentru a ramane in cursa pentru Europa. Miroslav Klose a vrut mai mult de atat. Si, in minutul 22, a inceput festivalul. A urmat Hernanes, cu un super-gol, 10 minute mai tarziu. Klose a inscris nemteste pentru trei la zero si a reusit hatrick-ul peste doar trei minute.

570416-klose4-0 a fost scorul la pauza, insa Klose nu s-a racit la vestiare si a continuat recitalul cu inca un gol, in minutul 51. Tot Klose a stabilit recordul de reusite in acest campionat, intr-o singura partida, cu un al cincilea, in minutul 60.

Bolgona nu a pus deloc probleme si s-a retras cu capul în pământ la capatul a 90 de minute de cosmar. Scor final 6-0, cu Stefan Radu impecabil.