SPORT | FC Botoșani urcă în clasament după egalul cu FCSB

FC Botoşani – FCSB, primul meci din play-off, s-a încheiat cu scorul de 2-2. Pentru FC Botoșani a înscris o “dublă” Dugandzic, în timp ce pentru FCSB au punctat Man şi Olaru.

FCSB a început extrem de slab play-off-ul, cu gol primit de la FC Botoşani încă din minutul cinci. Dugandzic a deschis scorul. Roş-albaştrii au revenit repede pe tabela. Dennis Man a înscris superb primul său gol din 2020. FInalul reprizei le-a aparţinut jucătorilor FCSB. Adrian Petre a ratat incredibil posibilitatea de a marca primul său gol în tricoul roş-albastru.

În prelungiri însă, Man i-a pasat perfect lui Olaru, care şi-a adus echipa în avantaj.

Botoșănenii au început excelent şi repriza a doua. Dugandzic a reuşit dubla şi a ajuns la şase goluri marcate în cinci meciuri pentru Botoşani.

Nu s-a mai marcat până la final, dar ambele echipe au avut şanse mari. Lovitura liberă expediată de Coman a fost respinsă de Hankic. La poarta cealaltă, Bălgrădean a fost şi el la post, la şutul lui Keita.

Nici Moruţan nu a fost mai norocos, iar Botoşani – FCSB s-a încheiat 2-2.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.