SPORT | Becali: “Am vorbit cu Iftime să se dea fundașii la o parte și să dăm noi al doilea gol”

Păi da, așa a fost convenția. Așa am vorbit cu Iftime (n.a. – Valeriu Iftime, patronul de la Botoșani) , să se dea fundașii centrali la o parte și să dăm noi al doilea gol. Rămân la părerea asta. Am câștigat totuși un punct, că Botoșani a avut gol valabil în prima repriză. Eu sunt mulțumit. Antrenorul e mulțumit și el de echipă, n-ați auzit ce-a zis? Vintilă e mulțumit că a jucat echipa foarte bine.

Ce am vorbit eu cu Iftims-a făcut. Dar după aia am vorbit cu el la pauză, hai, domne’, să facem egal. Din cauză că jucăm prost, facem haz de necaz. Măcar să râd și eu de alți oameni. Oricum râdeam la pauză, să nu mă mai supăr, să nu mă enervez, a spus finanțatorul FCSB, în direct la Digi Sport Special.

Gigi Becali, despre șansele la titlu: ”Dacă nu vrea Dumnezeu, nu-l iei!”

Gigi Becali a vorbit și despre șansele la titlu ale FCSB-ului. Patronul bucureștenilor a precizat că acestea depind exclusiv de Dumnezeu.

Dacă nu vrea Dumnezeu să iau titlul, ce să fac, să lupt cu El? Dacă nu vrea Dumnezeu, nu-l iei. Dar poate vrea, să vedem.

Eu rămân tot la părerea aia că a fost blat meciul ăsta, dar s-a făcut o greșeală. Și portarul lor prima dată a vrut blat, dar apoi n-a mai vrut să facă… Și mă iertați că l-am schimbat pe Petre la pauză”, a mai spus Becali.

FCSB e pe podium, la trei puncte de CFR Cluj

După egalul din Moldova, FCSB a ajuns la 23 de puncte și este pe poziția a treia, la trei puncte de CFR Cluj.

Echipa lui Dan Petrescu are însă un joc în minus. Ardelenii vor întâlni Astra Giurgiu, luni, de la 20:30, în direct la Digi Sport.

În runda următoare, FCSB va juca acasă contra Universității Craiova. În etapa a treia, trupa lui Vintilă se va deplasa la Cluj, pentru derby-ul cu CFR-ul lui Petrescu.