Sucevean amendat și lăsat fără materialul lemnos pentru care nu avea documente
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2020/12/130959704_1469846893225908_7827908133313019140_n.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
La data de 25 ianuarie 2024, în jurul orei 03:00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Dorohoi au oprit pentru control, pe drumul județean D.J. 298, în comuna Cordăreni, o autoutilitară condusă de un bărbat, de 38 de ani, din județul Suceava, care transporta material lemnos.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că datele înscrise în avizul de însoțire nu corespund cu cele faptice, rezultând o diferență de aproximativ 2 metri cubi de material lemnos, în plus, față de cantitatea transportată.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 1.000 de lei, iar materialul lemnos care nu se regăsea pe avizul de însoțire a fost supus confiscării.
Foto: arhivă