Important

SPORT | Amical: FC Botoșani 1-2 Ludogorets

FC Botoșani a pierdut al doilea meci amical din cantonamentul din Austria. Echipa antrenată de Marius Croitoru a fost învinsă cu 2-1 de bulgarii de la Ludogorets.

Echipa de start:

Rep.1: Pap – Patache, Miron, Chindris, Soiledis – Campanu, Rodriguez, Ongenda – Askovski, Ofosu, Golofca

FC Botoșani a început bine meciul dar fără mari ocazii la poarta formației Ludogorets. După aproximativ 15 minute, bulgarii au preluat inițiativa și și-au creat patru ocazii de a marca dar Eduard Pap și-a salvat de fiecare dată echipa. Ludogorets a reușit deschiderea scorului prin Swierczok în minutul 44 iar la pauză bulgarii conduceau cu 1-0.

Rep.2: Kraus – Harut, Dumitraș, Pitian, Holzmann – Mario, Leonel, Florescu – Corban, Barnoi, Piftor

FC Botoșani începe bine partea secundă și în minutul 62 Andrei Miron reușește să egaleze dar bucuria botoșănenilor a durat doar două minute pentru că Swierczok i-a readus pe bulgari în avantaj.