VIDEO | Final nebun de meci cu doua goluri in ultimele 4 minute: Zenit 3-2 Benfica!

Zenit a castigat turul din optimile Ligii cu Benfica, fosta adversara a Otelului, si a dat golul anului 2012.

Meci nebun in Rusia intre Zenit si Benfica. In ultimele 4 minute de joc s-au dat doua goluri, iar rusii pleaca cu un avantaj minim pentru retur.

Maxi Pereira a deschis scorul in min 21, Shirokov a egalat 7 minute mai tarziu. In min 71, Semak a marcat cu calcaiul, Cardozo a egalat in min 87, pentru ca un minut mai tarziu sa inscrie din nou Shirokov si meciul sa se incheie 3-2 pentru Zenit.

ECHIPELE DE START

ZENIT: Zhevnov, Anyukov, Alves, Lombaerts, Kerzhakov, Hubocan, Shirokov, Zyryanov, Fayzulin, Denisov, Kanunnikov

BENFICA: Artur, Maxi Pereira, Emerson, Luisao, Oscar Cardozo, Bruno Cesar, Rodrigo, Gaitan, Matic, Garay, Witsel