SPORT | Valeriu Iftime: “Echipa a făcut o pregătire foarte bună”
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2012/02/ttyu1.jpg?resize=400%2C273&ssl=1)
Valeriu Iftime, preşedintele grupării, a declarat că atât conducerea tehnică cât şi fotbaliştii au avut numai de câştigat în urma acestui cantonament.
“Dacă e să identificăm, ar fi mult mai multe plusuri decât minusuri în urma acestui stagiu. De fapt la capitolul minus e suma pe care am cheltuit-o cu acest cantonament, având în vedere că unul în ţară e mult mai ieftin. La plusuri aş trece faptul că echipa a făcut o pregătire foarte bună în condiţii optime, pe care, dacă ne-am fi dat peste cap nu am fi putut-o face în ţară în această perioadă. Un alt aspect foarte important este că echipa şi-a măsurat forţele cu ce echipe a vrut Costel Orac, adversari buni, serioşi, cu obiective îndrăzneţe ca şi noi”, a declarat Valeriu Iftime.