ImportantLiga 2

SPORT | Suporterii FC Botosani suparati pe George Cirjan. Vezi pe cine vor antrenor principal!

In ultimele doua partide disputate in deplasare, FC Botosani a fost la un pas de a obtine 6 puncte, insa la finalul celor 90 de minute, plus prelungirile, botosanenii s-au ales cu doar un punct.  Daca reusea sa invinga la Otopeni si Navodari, FC Botosani era acum pe prima pozitie cu 24 de puncte, cu trei mai multe decat Sportul.

Faptul ca botosanenii au fost egalati si chiar invinsi in ultimele partide din deplasare, i-a facut pe suporteri sa reactioneze dur asupra atacantilor, care nu au reusit sa majoreze scorul, desi au existat ocazii clare.

Primul jucator luat “in vizor” de fani este George Cirjan, atacantul care a adus victoria in meciul cu Sportul Studentesc, insa cel care a ratat incredibil la Navodari in repriza a doua, la scorul de 0-1 pentru botosaneni. Deasemenea la meciul de duminica de la Otopeni, Cirjan a fost inexistent in prima repriza, in timp ce in repriza secunda  a avut cateva ocazii, insa nu a reusit sa inscrie.

“Pana si Matei era mai bun. Cirjan e cel mai slab atacant din istoria fotbalului,nu are nimic in comun cu fotbalul. Popovici trebuia sa-l bage pe Ghiceanu, macar el se mai impiedica de minge si mai da un gol.Oricum daca nu batem TULCEA putem sa ne luam adio de la promovare si daca nu promovam anul asta nu vom promova niciodata cu noul sistem care se va desfasura liga1”, a scris zmeu intr-un comentariu postat pe GazetaBT.ro

“Oameni buni, am avut cursa la Otopeni si am ramas la meci. Se mirau spectatorii de la Otopeni de Cirjan. Se intrebau daca e junior si trebuie sa il tina neaparat, la 2 -0 din 2 metri a ratat , la Sageata la 1-0, sigur cu POARTA goala da in bara, la Botosani cu Sportul la 0-0 singur cu portarul da aiurea”, a postat si fc bt.

Suporterii botosaneni sunt sustinuti si de finantatorul Valeriu Iftime, care a declarat la finalul meciului cu Otopeni ca nu avem atacanti. Nu degeaba golgheterul echipei FC Botosani este Gabriel Vasvari, cu 5 reusite, el fiind mijlocas.

De critici nu a scapat nici antrenorul principal, Cristi Popovici, care este acuzat de fani ca nu reuseste sa-i faca pe jucatori sa nu se mai retraga in aparare atunci cand au avantaj pe tabela. Suporterii il propun ca antrenor principal din iarna pe Valeriu Bordeanu.

“Aceleasi gafe meci de meci, pe care orice suporter le vede si aici ma refer la ultra defensiva in cazul in care echipa conduce, folosirea a 2 dintre cei mai slabi jucatori din istoria Botosaniului: Carjan si Boghian, plus nefolosirea lui Vali Bordeianu. Nu inteleg de ce insista cu acesti 2 jucatori cand are si alte solutii viabile pe banca. O fi copiii lui de suflet, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii bagi tot timpul pe teren.

Propun din iarna pe VALI BORDEIANU antrenor principal. Cu un antrenor bun botosaniul era lider detasat in aceasta serie slaba valoric”, a scris pe site-ul nistru si andreip.

TU CE CREZI? COMENTEAZA SI TU IN LIMITA BUNULUI SIMT!