Liga 1Sport

SPORT | Poli Iași – FC Botoșani, 1-0

Partida dintre Poli Iași și FC Botoșani se anunța mai mult decât un derby al Moldovei. Cele două echipe erau în luptă directă pentru play-off și sperau să prindă locul șase care ar fi însemnat mai mulți bani și un final de sezon mai liniștiți.

După această înfrângere, FC Botoșani pierde locul de play-off și ținând cont de jocul foarte slab din acest an, slabe șanse de a mai putea prinde locul șase.

CSM Poli Iasi (4-2-3-1): Koselev – Bosoi, Mihalache, Frasinescu, Badic – Qaka, Chelaru – Platini, Jo Santos, Sin – A. Cristea
Antrenor: Flavius Stoican

FC Botosani (4-2-3-1): Cobrea – Dumitras, Miron, Burca, Musat – Achim, Oaida – M. Roman, Morutan, Golofca – Golubovic
Antrenor: Costel Enache

Arbitru: Horatiu Fesnic
Asistenti: Vasile Marinescu si Vladimir Urzica

LIVE TEXT

• Meciul s-a terminat! Scor final 1-0!
  • 90+4′ Arbitrul Istvan Kovacs a acordat o lovitura de la colt pentru Botosani. Executa Mihai Roman.
  • 90+3′ Lovitura de colt pentru Botosani.
  • 90+3′ Botosani avanseaza in atac si Stelian Nicolae Cucu trage spre poarta. Poli Iasi se descurca, lovitura e blocata de un aparator.
  • 90+3′ Botosani are un corner, Mihai Romanse pregateste sa il execute.
  • 90+1′ Poli Iasi ataca prin Platini. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.
  • 90+1′ Pe Stadionul Emil Alexandrescu, al patrulea oficial arata ca vor fi adaugate 4 minute la Repriza a doua.
  • 90′ Marius Ovidiu Mihalache (Poli Iasi) a revenit pe teren.
  • 90′ Partida este din nou in desfasurare.
  • 89′ Arbitrul Istvan Kovacs nu a fluierat inca reluarea jocului deoarece Marius Ovidiu Mihalache de la Poli Iasi este inca intins pe gazon.
  • 86′ Mihai Roman (Botosani) trimite la poarta, fara rezultat insa.
  • 83′ Schimbare la oaspeti: Razvan Oaida e inlocuit de Sebastian Gabriel Chitosca.
  • 82′ Vitalijs Jagodinskis ii ia locul lui Andrei Cristea.
  • 81′ Jo (Poli Iasi) este avertizat de arbitru.
  • 81′ Mihai Roman (Botosani) a fost avertizat de catre arbitrul Istvan Kovacs cu primul cartonas galben.
  • 80′ Marius Ovidiu Mihalache e OK, a reintrat pe teren dupa accidentarea de adineauri.
  • 80′ Jocul a fost reluat.
  • 78′ Stelian Nicolae Cucu (Botosani) suteaza pe poarta, dar rateaza.
  • 76′ Trage Andrei Cristea dar balonul trece pe langa poarta.
  • 74′ Cap Andrei Cristea (Poli Iasi), mingea este respinsa.
  • 74′ Istvan Kovacs acorda corner pentru Poli Iasi.
  • 72′ Istvan Kovacs ii arata galben lui Gabriel Bosoi!
  • 70′ Stelian Nicolae Cucu il inlocuieste pe Catalin Golofca la Botosani.
  • 68′ Mihai Roman (Botosani) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.
  • 68′ Osfaid la Andrei Cristea.
  • 67′ Istvan Kovacs acorda corner pentru Botosani.
  • 64′ Jo trimite cu capul, dar nu nimereste poarta.
  • 64′ Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
  • 62′ Olimpiu Vasile Morutan de la Botosani este surprins in ofsaid.
  • 61′ Botosani are un corner, Mihai Romanse pregateste sa il execute.
  • 61′ Botosani in atac, Mihai Roman trage, dar scorul ramane acelasi.
  • 61′ Mihai Roman incearca un sut, dar cei de la Poli Iasi reusesc sa respinga.
  • 60′ Iese Mircea Axente, intra Bojan Golubovic.
  • 58′ Gabriel Bosoi (Poli Iasi) este surprins in ofsaid.
  • 53′ Un assist frumos al lui Platini.
  • 53′ Gooool! Andrei Cristea inscrie pentru Poli Iasi, care preia conducerea, 1-0!
  • 51′ Nicolae Musat de la Botosani pare a fi in regula si revine pe teren.
  • 51′ Gata, se joaca din nou!
  • 51′ Jocul a fost intrerupt pentru cateva momente pentru a vedea ce s-a intamplat cu Nicolae Musat, care are grimase de durere.
  • 50′ Andrei Cristea (Poli Iasi) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!
  • 49′ Olimpiu Vasile Morutan (Botosani) executa un corner.
  • 46′ Denis Rusu ii ia locul lui Alexei Koselev pentru Poli Iasi.
  • 46′ Arbitrul fluiera inceputul partii secunde.
  • Final de prima repriza.
  • 45+3′ Poli Iasi ataca periculos si Jo suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.
  • 45+2′
  • Andrei Burca este avertizat de Istvan Kovacs!
  • 45+1′ ArbitrulIstvan Kovacs va prelungi cu inca 3 minute.
  • 45′ Gabriel Bosoi (Poli Iasi) revine pe teren dupa o usoara accidentare.
  • 45′ Jocul a fost reluat pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 44′ I se acorda ingrijiri medicale lui Gabriel Bosoi de la Poli Iasi si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.
  • 42′ Osfaid la Mircea Axente (Botosani).
  • 41′ Flavius Stoican (Poli Iasi) l-a schimbat pe Narcis Iulian Badic care are grimase de durere dupa o accidentare suferita mai devreme. Alexandru Florian Zaharia e cel care i-a luat locul.
  • 41′ Mihai Roman (Botosani) trimite pe langa poarta.
  • 40′ Mihai Roman (Botosani) bate un corner.
  • 38′ Kamer Qaka (Poli Iasi) incaseaza un galben de la arbitrul Istvan Kovacs.
  • 35′ Poli Iasi ataca si Jo loveste mingea cu capul. Botosani se apara atent si respinge
  • 32′ Platini de la Poli Iasi gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta
  • 30′ Poli Iasi avanseaza prin Gabriel Bosoi, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.
  • 28′ Narcis Iulian Badic si-a revenit si se intoarce pe gazon.
  • 28′ Se reia meciul
  • 27′ Istvan Kovacs intrerupe meciul pentru a i se acorda ingrijiri medicale lui Narcis Iulian Badic.
  • 26′ Poli Iasi este fluierata in ofsaid
  • 25′ Bogdan Ungurusan (Botosani) a fost avertizat cu galben.
  • 24′ Arbitrul Istvan Kovacs a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Platini
  • 23′ Botosani avanseaza in atac si Mihai Roman reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
  • 18′ Razvan Oaida este avertizat!
  • 17′ Catalin Golofca e semnalizat in ofsaid de catre Istvan Kovacs.
  • 14′ ArbitrulIstvan Kovacs fluiera o pozitie de ofsaid la Mircea Axente (Botosani).
  • 12′ Sutul lui Vlad Alexandru Achim nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 10′ Suteaza Mihai Roman, dar nu nimereste poarta.
  • 9′ Platini (Poli Iasi) prinde un sut, dar rateaza tinta.
  • 7′ Mircea Axente de la Botosani este fluierat in pozitie de ofsaid.
  • 5′ Jo(Poli Iasi) trimite o minge cu capul, dar rateaza.
  • 4′ Poli Iasi preseaza in atac, dar arbitrul Istvan Kovacs fluiera prompt ofsaid.
  • 1′ Fluier de start in aceasta partida.