Liga 2

SPORT | LIVE-TEXT: Delta Tulcea – FC Botosani 3-0! Popovici a folosit rezervele!

FC Botosani a plecat la Tulcea fara titularii de baza: Croitoru, Cirjan, Dinu, Hadnagy, Vasvari, Tepes, Ursu, sau Vraciu.

Echipele de start:

Delta Tulcea

TULCEA

FC Botosani:BOTOSANI

Min 0: A inceput meciul!

Min 11: Hent facut in careu de Patache, iar arbitrul arata punctul de la 11 m

Min 12: Gol Tulcea! Daniel Florea executa penalty-ul si inscrie pentru 1-0.

Min 24: GOL Tulcea! 2-0: Nicu Cretu scapa spre poarta si-l invinge pe Petrache cu o scarita!

Min 27: Stoicescu plonjează la 8 metri şi reţine din faţa lui Mbella

Min 37: Fulop suteaza de la 6 m, insa portarul tulcenilor retine

Min 45: Pauza!

Schimbare la FC Botosani: A iesit Mbella si a intrat GafitameciMin 46: A inceput repriza a doua

Min 56: GOL Tulcea! 3-0: Daniel Florea executa perfect o lovitura libera de la 20 de m si-l invinge din nou pe Petrache.

Min 58: Ocazie mare de gol pentru FC Botosani! Gafita dribleaza portarul, vrea sa dribleze si un fundas insa nu reuseste si balonul iese in corner.

Min 60: Schimbare la Botosani! A intrat Valeriu Bordeanu in locul lui Maghici. Sunt ultimele 30 de minute pentru Bordeanu ca jucator la FC Botosani.

bordeanu

Min 70: Schimbare la FC Botosani! A iesit Gafita, a intrat Matei

Min 83: Caju suteaza de la 16 m, iar balonul loverta bara transversala

Min 90: Matei patrunde spre poarta si suteaza puternic, insa portarul gazdelor respinge spectaculos in corner

Min 90+3: Fluier final! Botosanenii parasesc Liga a II-a cu o infrangere, dupa ce Cristi Popovici a bagat in teren mai multe rezerve.