ImportantLiga 1Sport

SPORT | Kovacs l-a eliminat corect pe Croitoru, dar nu i-a dat roșu și lui Ortiz, în min.17

FC Botoșani a reușit să câștige surprinzător la Vaslui, luni seara, în etapa a 23-a din prima divizie, scor 1-0 (VEZI VIDEO ȘI DETALII), jucând mai bine de 20 de minute în inferioritate numerică.

Marius Croitoru a fost corect eliminat în minutul 69 de către Istvan Kovacs, după un atac asupra lui Nuno Viveiros, însă arbitrul nu judecase la fel o fază identică petrecută în minutul 17.

Atunci Ortiz a pus talpa pe genunchiul lui Fulop, Kovacs fiind la câțiva metri de incident, singura decizie a arbitrului fiind fault. Ortiz n-a văzut nici măcar cartonașul galben pentru un atac evident de roșu, similar cu cel al lui Croitoru din repriza a doua.