Liga 1Sport

SPORT | Greu de ucis. Cristi Popovici rămâne la conducerea echipei, în ciuda rezultatelor slabe.

Antrenorul formaţiei FC Botoşani a susţinut că rămâne pe banca tehnică a echipei şi după înfrângerea suferită, duminică, în compania echipei Concordia Chiajna.

“Este o situaţie foarte dificilă, care s-a prelungit. Încercăm în ultimele etape rămase să acumulăm şi alte puncte, pe lângă cele 19 pe care le avem. Situaţia nu este dramatică, din punctul meu de vedere, ca şi clasament pentru că încă avem şapte echipe sub noi. În schimb trebuie să depăşim acest moment. Rămân la ce am spus la începutul campionatului trebuie să depăşim 5-6 echipe la final. Am realizat o primă repriză echilibrată, în care şansa golului ne-a surâs şi nouă, iar în repriza a doua, după o fază în care puteam marca a urmat contraatacul şi am primit gol. Au urmat şi cele doua cartonaşe roşii şi nu ştiu dacă se mai punea problema învingatorului. Problema este ca la Dinamo sa obţinem un rezultat care să ne redea încrederea. Am avut o discuţie cu domnul Valeriu Iftime înaintea meciului şi el era supărat, însă mai beneficiez de sprijinul lor. Încă suntem în obiectiv. E clar ca nu ne convine să pierzi 6 meciuri”, a declarat Cristi Popovici.

Cristi Popovici a comentat şi reacţia publicului care i-a strigat “demisia” după cel de-al doilea gol.

„E normal să fie necăjiţi, cum şi noi suntem, eu nu am cui să strig demisia, o să mi-o strig mie. Normal să fie dezamăgiţi şi ei”, a încheiat Cristi Popovici care se pare că a primit credit pe perioadă nedeterminată de la oficialii FC Botoşani.

Sursa: fcbotosani.ro