Liga 4

SPORT | CS Dante s-a impus printr-un penalty in min 94 in fata Albestiului! Mihalachi suparat dupa meci – VEZI REZULTATELE ETAPEI (FOTO)

CS Dante a câştigat greu în faţa formaţiei Avântul Albeşti deşi la jumătatea partidei se părea că trupa lui Ciprian Iovu va avea o misiune uşoară în această partidă.

Gazdele au făcut o primă repriză bună reuşind să marcheze de două ori prin Daniliuc şi Negruţ şi să îşi mai creeze câteva ocazii de gol. În partea secundă, băieţii lui Ciprian Iovu s-au relaxat, au făcut pasul înapoi şi le-au permis celor de la Albeşti să preia iniţiativa. Oaspeţii au reuşit să reducă din diferenţă în minutul 70 la o bâlbâială a defensivei gazdelor după care în minutul 82 Mihoreanu a egalat în urma unui corner.

dante albesti001 dante albesti002Din acel moment a început circul pe teren. Cei de la Albeşti nu au făcut altceva decât să arunce mingile peste gard şi să simuleze în timp ce jucătorii de la Dante erau în criză de idei şi aruncau toate mingile la întâmplare. În ultimul minut al prelungirilor, gazdele au beneficiat de o lovitură de la 11 metri în urma unui fault în careu. Penaltyul a fost transformat de Maxim iar CS Dante s-a impus cu scorul de 3-2.

dante albesti004 dante albesti005 dante albesti006La finalul partidei, oficialii oaspeţilor au protestat vehement la adresa arbitrilor. De partea cealaltă, Victor Mihalachi şi Ciprian Iovu i-au băgat în şedinţă pe jucători. Cei doi s-au arătat extrem de nemulţumiţi de atitudinea fotbaliştilor.

„Nivelul este slab, se bat cu arbiitrii, îi înjură, îi scuipă. Merită să mai joace? Încerc să joc până la final dar dacă lucrurile vor continua aşa… Problema banilor este pe ultimul loc. Pot să asigur. Problema este că nivelul e foarte slab şi nu merită. E un dezastru. Se înjură, se scuipă arbitri. Doar se vorbeşte, faultează. Are rost să mai continui?”, a spus Victor Mihalachi.