Important
SPORT | Cornel Sfaiter suparat ca echipa de rugby a stricat terenul de la “Victoria”. Vezi ce spune despre FC Microbuzul!
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2012/03/gazeta-de-botosani079.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Presedintele executiv al FC Botosani, Cornel Sfaiter a explica pentru BTonline.ro, ce greutati intampina FC Botosani, cu terenurile, care sunt stricate de diverse echipe.
„ Nu e normal ca în 2012 să nu îi poţi asigura copilului un vestiar, apă caldă şi un teren cât de cât. E foarte greui să atragi copiii. Noi avem un teren de antrenament unde vrea să joace şi FC Microbuzul.
La Victoria a intrat echipa de rugby la un antrenament şi a distrus terenul. Nu e normal aşa ceva. Noi ne-am face grupele noastre dar unde ne pregătim. Noua ne-ar trebui un teren sintetic de dimensiuni normale ”, a spus preşedintele clubului FC Botoşani.
Auzi la ei, dar voi cand intrati prin alunecare si farmati terenu pisamas pe voi!
cinei Cornel asta ? de face atatea figuri nui convine sa se duc in alta parte .
ia ca s-au simtit ofensati rugbystii :)) e presedintele FC Botosani, e membru in comitetul executiv al FEDERATIEI ROMANE DE FOTBAL si e patron la Voronskaya, votca pe care o beti voi :))
Tu bei vodca mai socatule. alcolist prost.
A si na fost antrenament, a fost meci pt cei care nu stiiu !
Mai spartilor , sunteti niste ratati !
(Cei de la microbuzu)