LOCAL | ,,Elevii de nota 10 de la Colegiul Național ,,Mihai Eminescu”, Botoșani

În perioada 22 aprilie-6 mai, se desfășoară olimpiadele naționale la diferite discipline școlare. ”Elevii de nota 10 de la Colegiul Național” Mihai Eminescu”,Botoșani,în numar mare,ca în fiecare an, vor reprezenta școala,dar și județul Botoșani la aceste competiții.Îi felicit pentru că au ajuns în această etapă a performanțelor și le urez,tuturor,mult succes! În acelasi timp, sper să se bucure de oportunitățile pe care le oferă fiecare program în parte, să cunoască și alți tineri din țară ,să adune cât mai multe experiențe plăcute din călătoriile lor!
Dealtfel, și Colegiul Național” Mihai Eminescu”, Botoșani, găzduiește Olimpiada Națională de Limbi Clasice, în perioada 2-5 mai, la care vor participa peste 270 de elevi de pe tot cuprinsul țării,”a declarat directorul Colegiului, prof.Chiriac Cristina.

Nr.crt. Nume/Prenume elev Clasa Disciplina Profesor Îndrumător
1 AVRAM MATEI SEBASTIAN a XI a LIMBA FRANCEZĂ PINTILEI DANIELA
2 ȘCARLII IRINA a XI a LIMBA FRANCEZĂ CUCU INGRID
3 POPOVICI IOANA a VII a LIMBA ENGLEZĂ ONICIUC MARIA
4 GRĂDINARU DARIA TEODORA a VIII a LIMBA ENGLEZĂ ONICIUC MARIA
5 PÎJÎN MARA a IX a LIMBA ENGLEZĂ CHIRIAC CRISTINA
6 POPA IOANA ALEXANDRA a XII a LIMBA ENGLEZĂ BARCZAK DANA
7 ABOAICE GEORGE NICOLAE a XII a LIMBA ENGLEZĂ BĂLTEANU MONICA
8 ANISIE ȘTEFAN TUDOR a V a GEOGRAFIE ZBUGHIN VIOLETA
9 CIȘMAN ISABELA a VII a GEOGRAFIE PETREA MARIANA
10 ALUPOAIE BEATRICE a VI a LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ EPUREANU DANIELA
11 PITROP TEODORA a IX a LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ SĂVESCU TAMARA
12 AIONESĂ ANTONIA a XI a LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ SĂVESCU TAMARA
13 APALAGHIEI GABRIELA a X a LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ AXINCIUC OANA
14 ANGHEL ANDREI a XII a LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ DAMEAN DIANA
15 OBADĂ TEODORA a V a LINGVISTICĂ TIMINGERIU MIHAELA
16 MOROȘAN ERIC a X a LINGVISTICĂ ZAMFIRESCU VIOLETA
17 UNGUREANU MAIA a VII a FIZICĂ LUNGU ALIN
18 SILION LIVIU a IX a FIZICĂ BĂLĂUCĂ CRISTINA
19 BĂLĂUCĂ MARIA a IX a FIZICA BĂLĂUCĂ CRISTINA
20 MIHOREANU COSMINA a X a FIZICĂ BĂLĂUCĂ CRISTINA
21 MOROȘAN ERIC a X a FIZICĂ BĂLĂUCĂ CRISTINA
22 MURARIU DĂNUT a XI a ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI PINTILEI AURELIAN
23 IUREA IASMINA a X a ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI BĂLĂUCĂ CRISTINA
24 COSTÎN LUCA COSMIN a XI a ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI PINTILEI AURELIAN
25 STAN ALEXANDRA a IX a RELIGIE PURICE ALINA
26 TIMOFTI ELENA a IX a RELIGIE PURICE ALINA
27 AILINCĂI EMILIA ANASTASIA a X a RELIGIE PURICE CĂTĂLIN
28 STÎNCESCU BIANCA MIHAELA a X a RELIGIE PURICE CĂTĂLIN
29 LAZĂR DARIA a X a RELIGIE PURICE ALINA
30 LEPĂRDĂ GEORGIANA a X a RELIGIE PURICE ALINA
31 PETRARU EVELIN ESTERA a VII a ALIANȚA EVANGHELICĂ ONOFREI DELIA
32 ONOFREI EFRAIM a VIII a ALIANȚA EVANGHELICĂ APOPEI CATALIN
33 CIOBANU CLAUDIA a IX a ALIANȚA EVANGHELICĂ ONOFREI DELIA
34 CĂUNEAC DIANA a XI a ALIANȚA EVANGHELICĂ DUMITRAȘ CAMELIA
35 COJOCARIU MARIA ELISABETA a VII a BIOLOGIE MITELU CĂTĂLINA
36 GIRIADĂ DENISA LUCIANA a VII a BIOLOGIE MITELU CĂTĂLINA
37 AMATEIESĂ ANA MARIA a X a BIOLOGIE HUȚANU LIVIU
38 ZAHARIA IOANA a XI a BIOLOGIE HUȚANU LIVIU
39 CIOBANU ANDA IOANA a VIII a ISTORIE CIOBANU LOREDANA
40 CORDUNEANU MĂLINA a IX a ISTORIE BOTEZATU DANIEL
41 IVAN VALENTINA a X a ISTORIE IURIEȚ OVIDIU
42 IACOB CLAUDIA a XI a ISTORIE BOTEZATU DANIEL
43 CIOBANU MIRCEA a VIII a CULTURA CIVICĂ CIOBANU LOREDANA
44 DUMBRAVEANU ALEXANDRU a VIII a CULTURA CIVICĂ CIOBANU LOREDANA
45 MACOVEI ALEXANDRU a V a MATEMATICĂ POROȘNIUC DANIEL
46 RADANI ANTONIA a VIII a MATEMATICĂ CIUDIN IONELA
47 SILION LIVIU a IX a MATEMATICĂ POROȘNIUC DANIEL
48 COBASCHI EMANUEL-AȘER a X a MATEMATICĂ POROȘNIUC DANIEL
49 BREHUESCU GABRIEL a X a MATEMATICĂ POROȘNIUC DANIEL
50 BAȘAGĂ ALEXANDRU a X a MATEMATICĂ TIRON LIVIU
51 HOLCAN COSMIN a XII a MATEMATICĂ TIRON LIVIU
52 BIDASCA CARINA a XII a MATEMATICĂ POROȘNIUC DANIEL
53 PETRUC ANDREI a X a INFORMATICĂ CHIRA LILIANA
54 TRIȘCĂ-VICOL CEZAR a XI a INFORMATICĂ ILINCARIU OANA
55 BULIGA COSMIN ANDREI a IX a CHIMIE GUCEANU CONSTANTIN
56 NISTOR ȘERBAN a X a CHIMIE VASILACHE MIHAELA
57 GAVRILESCU ȘTEFAN SEBASTIAN a X a CHIMIE VASILACHE MIHAELA
58 MURARIU DĂNUȚ a XI a CHIMIE GUCEANU CONSTANTIN
59 IUREA IASMINA a XI a CHIMIE HRISTEA DANA
60 IACOB ECATERINA a XI a CHIMIE GUCEANU CONSTANTIN
61 DUMITRESCU LIVIU a XI a CHIMIE HRISTEA DANA
62 IVAN CRISTIAN a XII a CHIMIE GUCEANU CONSTANTIN
63 LUPU LAVINIA IULIANA a IX a LIMBI CLASICE COCA DORICA
64 ONOFREI DRAGOȘ IOAN a XI a LIMBI CLASICE COCA DORICA
65 FLAMINZEANU MATEIUC a XI a T.I.C. VOINEA-AXINTE ALINA

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share This Article:

close