ImportantLiga 2

LIGA 2 | INCREDIBIL! FC Botosani a pierdut la Navodari cu doua goluri primite in prelungiri, dupa ce a condus cu 1-0 – LIVE-TEXT

►Săgeata: Viciu – B. Oprea, Sg. Bar, Muşuroia, Goşa – Diaby, V. Apostol, Vezan (cpt.), Tigoianu -Jianu, Zaharia
Rezerve: Olteanu – Muscă, Pecarov, Şicu, R. Dumitru, Tudorache, Pleniceanu
Antrenor: Aurel Şunda

►Botoşani: Stamatin – Patache, C. Dinu (cpt.), Ursu, Gherman – Mbella, Vaşvari, M. Croitoru, V. Bordeanu – Todoran, Cârjan
Rezerve: A. Bordeanu – Atudorei, Vraciu, Taban, Ghiceanu, M. Chiriac, Boghian
Antrenor: Cristian Popovici

Min.95 FINAL

Min.93, 2-1 Lovitură liberă de pe dreapta, mingea se plimbă prin careu, ajunge la Muşuroia, care şutează lângă bară din 6-7 metri

Min.90, 1-1 Diaby trimite cu capul în transversală şi de acolo mingea cade după linie. Africanul a fost mai rapid decât Stamatin la centrarea lui Oprea

Min.84 Se cere penalty la o reluare a lui Zaharia din întoarcere

Min.83 Cârjan iese şi intră Vraciu

Min.82 Zaharia reia din cădere, dar Stamatin apără

Min.81 Zaharia reia acrobatic pe spate, dar peste

Min.75 Ocazie incredibilă a oaspeţilor, după ce Cârjan îl driblează în lateral pe Viciu, intră în careu şi din unghi trage în bara laterală!

Min.67 Jianu este scos şi intră Pecarov.

Min.66 Vezan este scos şi intră Pleniceanu.

Min.63 Mbella îi lasă locul lui M. Chiriac

Min.55 Centrare bună până la Zaharia, veteranul preferă să paseze în lateral la Diaby şi mijlocaşul Săgeţii bubuie mingea puţin peste bară

Min.54 Un câine aleargă pe teren, pentru a înviora atmosfera plictisită de prestaţia gazdelor

Min.53 Tigoianu îi lasă locul lui Şicu.

Min.44 Şut de la distanţă al lui Oprea şi Atudorei pune capul pe direcţie şi deviază în corner la câţiva metri de bara propriei porţi

Min.40 Tigoianu a intrat în careu şi a încercat să scoată un penalty, dar a primit doar galben pentru simulare

Min.13, 0-1 Mbella deschide scorul din interiorul careului

Min.9 Todoran îi lasă locul lui Atudorei. Veteranul botoşănenilor este nemulţumit că a fost schimbat

Min.6 Ursu îl faultează în careu pe Jianu şi este eliminat. Vezan bate penalty-ul obţinut, dar Stamatin apără

Min.1 A început meciul

13 Comments

1. Prostii prostilor in frunte cu capsomanulde Popovici,cum poti sa il bagi pe dobitocul de Chiriac care alerga pe langa minge,asta nu e bun nici de Socrujeni.In plus nu poti ataca promovarea cu pensionari care isi taraie basinile pe teren.Noi cam pe locul 8-9 am merita sa terminam.Faceti curatenie si aduceti jucatori tineri,dornici de performanta altfel an de an tot se dau bani unor cacanari ce nu stiu sa stea in teren.Pacat de spectatori,care sper ca s-au lamurit ca nu avem cu cine juca,avem in lot balerini,pensionari si cam atat

2. Nu ai la ce sa te astepti la mai mult,cand tu aduci 12 jucatori de la Bacau si astia,fac in asa fel sa ii puna pe ai nostri(patache,atudorei etc)sa greseasca…va recomand sa va uitati inca odata la meci,sa vedeti cum cei din lotu bacaului,dau pase inapoi la fundasii nostri cand au jucatori adversi langa ei…Astia de la bacau,is niste panarame care au venit aici sa strice grupul.Intradevar,am jucat si cu un om elimitat aiurea,dar totusi sa conduci cu 1-0 90min fara un om si sa iei 2 goluri in 3minute,e inadmisibil!!!

3. Niste nenorociti,eram sigur ca luam gol in prelungiri dar nu credeam ca vom lua doua,daca tampitul ala de CARJAN dadea gol si nu in bara la o faza cu poarta goala ,se incheia meciul dar asta este sper sa nu-l mai vad la botosani din iarna,am ajuns sa imi para rau ca a plecat MARIUS MATEI.

4. Totusi as dori sa vad daca clubul va face reclamatie impotriva arbitrului. Ceea ce a facut el in primele minute, penalti + rosu, numai in bancurile cu prosti vezi asa ceva!

5. salut repsect pt fc botosani .Frumos meci jucat la navodari totusi mi`ar face placere daca ar intra in divizia a sageata si botosaniul . Sportul o sa se piarda in ceata mai sunt multe etape de jucat :P. Pacat pt fc farul sper ca la anul sa va prinda bine divizia c :)))) . Ole ola navodari :))