Local
Elicopterul SMURD chemat la Dorohoi pentru a prelua o femeie în stare gravă
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2022/05/elicopter-smurd2.jpg?resize=650%2C325&ssl=1)
Un elicopter SMURD a fost solicitat, luni la amiază, în municipiul Dorohoi, pentru a prelua o femeie de 69 de ani cu pobleme cardiace pentru a fi transferată la Institutul de Boli Cardiovasculare Iași.
Aeronava a aterizat la Stadionul Municipal, unde unde un bărbt a fost adus de un echipaj de ambulanță. Măsurile de prevenire a unui incident la aterizarea și decolarea elicopterului au fost luate de pompierii Gărzii de Intervenție din Dorohoi.