Local
Acțiune a polițiștilor din Flămânzi pentru verificarea comercianților din Piața agroalimentară și Obor
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2016/06/targ-porc-dsvsa-politie-obor-control-4-e1496991043652.jpg?resize=480%2C360&ssl=1)
La data de 21 mai 2023, în intervalul orar 06:00-09:00, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Flămânzi au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, în zona pieței și oborului, din orașul Flămânzi.
În cadrul activităților desfășurate au fost legitimate peste 30 de persoane și au fost aplicate 8 sancțiuni contravenționale în valoare de aproximativ 2.000 de lei, pentru nerespectarea prevederilor legale privind normele sanitare veterinare și pentru siguranța alimentelor, precum și a celor privind piața produselor din sectorul agricol.