ImportantLiga 1Sport

SPORT | Juventus București – FC Botoșani, 0-2

FC Botoșani a continuat forma bună din acest sezon, impunându-se fără probleme în meciul jucat în deplasare cu Juventus București, scor 2-0.

Echipa antrenată de Costel Enache a deschis scorul în minutul 30, prin Laurențiu Buș. Atacantul a reluat cu capul în poartă centrarea de manual venită de la Ungurușan.

Botoșănenii au marcat golul doi în minutul 76, prin Mihai Roman, care l-a învins pe Stoian din câțiva metri, după ce fusese servit excelent de tânărul Olimpiu Moruțan.

Grație victoriei, FC Botoșani a urcat temporar până pe locul 2, moldovenii acumulând 19 puncte.

Juventus București va rămâne și după această etapă codașa Ligii 1. Nou-promovata are doar trei puncte și nu a strâns nicio victorie în actuala ediție.