ImportantLiga 1Sport

SPORT | Concordia Chiajna – FC Botoșani 3-3 (final). Vezi golurile marcate de echipa botoșăneană!

Chiajna a părăsit ultimul loc, după ce a remizat cu FC Botoşani, 3-3, într-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale noului sezon.

Trupa lui Mariuş Şumudică a deschis scorul încă din minutul 4 prin Purece. Vaşvari a egalat în minutul 23 din penalty, însă egalitatea s-a menţinut doar pentru 3 minute, cînd Maftei i-a readus pe ilfoveni în atac.

Moldovenii au întors rezultatul după pauză, graţie dublei lui Fulop (50, 62). Gazdele au smuls însă un egal, după ce Boldrin a transformat penalty-ul uşor acordat de Marius Avram.

Echipele de start:

Chiajna: Rîmniceanu – Maftei, Bagarici, Martins, Bucurică – Stan, Purece, Lovin, Boldrin – Wellington, Pena

Botoşani: Curileac – Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte – Vaşvari, Danci, Croitoru – Fulop, Hadnagy, Martinus

Sursa: gsp.ro