![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-14-at-13.29.35_507fb710.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
TÂRGUL LICEELOR este un eveniment anual, organizat de Inspectoratul Școlar Județean Botoșani, care oferă elevilor de clasa a VIII-a oportunitatea de a cunoaște oferta educațională a liceelor din județul Botoșani.
Festivitatea de deschidere va avea loc simultan, în data de 17 mai 2024, începând cu ora 10.00, în cele două locații de desfășurare a evenimentului: Sala de sport a Colegiului Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani și Corpul B al Colegiului Național „Grigore Ghica” Dorohoi.