Un tânăr din Dângeni a furat o mașină, s-a urcat la volan băut și fără permis
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-16-at-13.40.31-1.jpeg?resize=780%2C470&ssl=1)
La data de 21 martie 2024, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 9 Vlăsinești au oprit pentru control, pe drumul național DN 29, în comuna Ungureni, un autoturism condus de un tânăr, din comuna Dângeni.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule, iar autoturismul pe care îl conducea a fost sustras de la un alt tânăr de 23 de ani.
Mai mult decât atât, fiind testat cu aparatul etilotest, valoarea rezultată a fost de 0,58 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunilor de conducere sub influența alcoolului, conducere fără permis și furt în scop de folosință.