Important
Un nou șantier deschis în comuna Lunca – FOTO
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-31-at-12.05.29_a1675b83.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Primăria comunei Lunca a primit o finanțare de la Uniunnea Europeană prin care se vor investi 4.559.288,83 lei pentru înființarea unui centru de colectare a deșeurilor prin aport voluntar. Este vorba de deșeuri voluminoase și reciclabile, cum ar fi textile sau deșeuri diin construcții.
A fost emis ordinul de începere a lucrărilor, finanțat prin PNRR- Componenta C3 – Managementul deșeurilor, iar termenul de finalizare fiind 30.09.2024.