Liga 2Liga 3

SPORT | Ungureanu, Lumaicu si Ghiorghiciuc s-au duelat cu RAPID CFR Suceava intr-un meci amical – GALERIE FOTO

Din cei doi botosaneni ajunsi in probe la Sporting Suceava a ramas unul singur, portarul Ciprian Unugureanu, in timp ce mijlocasul Flavius Suiu nu a fost acceptat de antrenorul Mihai Gurita.

Astfel, Ungureanu s-a alaturat celorlalti botosaneni din lotul Sportingului, Bogdan Lumaicu si Adrian Ghiorghiciuc. Cei trei jucatori au evoluat in meciul amical de sambata cu Rapid CFR Suceava.
ungureanu1Trupa antrenata de Mihai Gurita a deschis scorul la un sfert de ora de la fluierul de start prin Azaharioaie. Rapidul a intors rezultatul pana la pauza, gratie golurilor marcate de Dobos, Velescu si Ionut Plamada.

In startul reprizei secunde, Sportingul a redus din handicap prin Ferariu, care a transformat un penalty obtinut de Cutas. Pe finalul partidei Nutescu a reusit o dubla, stabilind scorul final la 5-2.

Rapid I: Preda – Semeghin, Sava, Fl. Plamada, Dobos – Zeres, Cainari, Velescu, Chiriac – Negru, I. Plamada;

Rapid II: Zavoi – Spatar, Arotaritei, Morariu, Balan – Calugaru, Nutescu, Galdeanu, Vornicu – Caragea, Homneac. Au mai intrat Apetrei, Lutac si Moldova.

Sporting: Hantescu – Pantea, Amanaloaei, Ferariu, Kuruc – Stanescu, Ivan, Apetri, Azaharioaei – Suleru, Nechitoaia. Au mai intrat Ungureanu, Cutas, Bagu, Longher, Papadiuc, Lumaicu, Gheorghiciuc si Lesanu.