SPORT | Transferul lui Gheorghiu a cazut! FC Botosani va relua negocierile in vara!
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2012/02/adrian-gheorghiu-va-sta-sase-luni-91702.jpg?resize=400%2C351&ssl=1)
Cornel Şfaiţer, preşedintele executiv al FC Botoşani a avut astăzi o ultimă rundă de negocieri atât cu jucătorul cât şi cu Adrian Porumboiu, finanţatorul SC Vaslui, club cu care Gheorghiu este sub contract, însă nu a ajuns la un acord pentru transferul acestuia la Botoşani.
„Transferul lui Gheorghiu a căzut definitiv. El ar fi vrut să vină însă nu l-a lăsat finanţatorul Vasluiului, aşa că vom relua discuţiile din vară. Am discutat personal cu domnul Porumboiu, i-am spus că îl dorim pe Gheorghiu la Botoşani, însă mi-a spus că lotul Vasluiului este unul restrâns numeric şi că în acest retur conducerea tehnică se bazează pe serviciile sale şi vede în el o soluţie în încercarea de a-şi atinge obiectivele. Sincer, regret că acest transfer nu s-a putut realiza”, a declarat Cornel Şfaiţer pentru Monitorul de Botosani.