ImportantInternationalSport

SPORT | România-Bulgaria: 0-0, în amicalul din Antalya. Lotul folosit de Iordănescu

România a debutat cu o remiză în turneul din Antalya în faţa Bulgariei, scor 0-0. Partida n-a contat pentru palmaresul celor două echipe naţionale.

Elevii lui Anghel Iordănescu au avut o primă repriză modestă, în care bulgarii puteau înscrie, însă a doua parte a jocului a fost mult mai bună.

România a ieşit la joc şi a pus mari probleme bulgarilor, însă nu a reuşit să înscrie. Adversarii puteau da lovitura pe final de meci după o gafă în defensiva noastră, însă Silviu Lung jr. s-a opus. Intrat cu numărul 10 în minutul 60 al meciului, Budescu s-a remarcat prin cîteva şuturi bune de la distanţă.

Elevii lui Iordănescu mai joacă două meciuri în turneul turc, ambele neoficiale: cu Sioni Bolnisi (Georgia 1, 10 februarie) şi Republica Moldova (14 februarie).

România: S.Lung jr. – Cr.Manea, Papp, Muth, S.Filip – Prepeliţă, Pintilii – Ad.Popa, Rusescu, Fl. Tănase – Keşeru

Rezerve: Bălgrădean, Dumitraş, Nedelcearu, Bejan, Lazăr, Budescu, M. Roman