Liga 1Sport

SPORT | Reghecampf : “Am intalnit o echipa buna, o echipa care a jucat foarte bine in aceasta seara”

Dupa o repriza controlata in totalitate de stelisti , botosanenii au reusit sa ii dea cateva emotii lui Reghecampf . Stelistii au intrat, la pauza, in avantaj dupa golurile date de Piovaccari si Szuakala. Elevii lui Cristi Popovici au iesit mai montati de la vestiare, reusind sa marcheze in minutul 47 prin Ciprian Dinu, dar doar atat, pierzand primul meci in Liga 1 .

“Am intalnit o echipa buna, o echipa care a jucat foarte bine in aceasta seara. S-au aparat foarte bine si au iesit foarte bine pe contraatac. Am jucat si noi bine, cred ca Stanciu a ajuns la a sasea bara. Ei au fost impinsi de public in partea a doua, dar noi am aratat ca o echipa matura in aceasta seara.

Eu cred ca sunt multi oameni care vorbesc şi nu se pricep la fotbal. Toate echipele din Liga I sunt puternice, campionatul este puternic. Este normal ca o echipa care inscrie un gol la 2-0 sa incerce sa egaleze.

Meciul de la Schalke a fost un accident, era important pentru baietii nostri sa intre astazi cu determinare, pentru noi este prioritar sa castigam titlul cu numărul 25. Ne dorim foarte mult sa castigam fiecare meci, ne dorim la meciul cu Chelsea ca toti jucatorii sa fie pregatiti 100%, altfel va fi greu sa facem fata. Pentru noi este prioritar campionatul, dar nu putem neglija Champions League” , a declarat Laurentiu Reghecampf, la conferinta de presa de dupa victoria cu FC Botosani.