Liga 1Sport

SPORT | PETROLUL – STEAUA 2-3. “Petrolul putea câştiga”, spune Costel Gâlcă. Vezi clasamentul după primele 8 etape ale Ligii I

Steaua a învins pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 3-2 (2-1), duminică seara, pe stadionul ”Ilie Oană”, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii I de fotbal.

Antrenorul Stelei, Constantin Gâlcă, este bucuros de victoria cu Petrolul, mai ales că gazdele ar fi putut marca golul victoriei după ce au reuşit să egaleze în repriza secundă.

“Venim după un meci foarte greu cu Aalborg, am avut un moment în care am cedat conducerea jocului. Petrolul a profitat şi a marcat două goluri. Dar cred că am avut ocazii şi am meritat. Nu sînt normale incidentele dintre suporteri, sper să nu mai văd aşa ceva. Petrolul a avut momente cînd putea cîştiga meciul, dar am reuşit să ne redresăm şi să marcăm golul victoriei. Nu comentez arbitrajul. Victoria contează pentru moralul nostru, am cîştigat pe un teren greu, venim după un efort extraordinar. Keşeru mi-a spus la pauză că are unele dureri, iar pe Latovlevici l-am schimbat pentru că aşa am decis. Sper să mergem cît mai departe în campionat şi Cupa Ligii”, a spus Gâlcă la Look TV.