ImportantLiga 3

SPORT | Noroiul i-a fost adversarul cel mai dificil Dorohoiului in meciul cu Sporting (1-1) – VIDEO, GALERIE FOTO

Desi porneau cu prima sansa in partida cu Sporting Suceava, elevii lui Vespazian Colban s-au impotmolit la propriu in fata vecinilor.

Vremea rea din ultima perioada a facut ca terenul de la Dorohoi sa fie adversarul cel mai puternic al dorohoienilor, care nu au reusit sa se impuna desi au avut foarte multe ocazii. Pentru suceveni terenul a fost perfect, ei preferand sa joace cu mingi lungi, asta in timp ce dorohoienii au tot pasat, insa din cauza terenului au pierdut foarte multe mingi.

In minutul 27 Suleru a centrat de pe banda dreapta si Apetri a inscris cu un sut plasat la firul…noroiului. De partea cealalta, dorohoienii au avut sansa egalarii pe finalul primei reprize, dar portarul Pascal a fost la post si a scos de la viclu o lovitura libera executata de Bordeianu.

FCM Dorohoi a fortat egaleaza dupa pauza, insa portarul Pascal a fost intr-o mare forma. Bordeianu a mai executat o lovitura libera, insa balonul a trecut putin pe langa poarta. Edy Sandu a fost cel mai aproape de a egala pe tabela, atunci cand a intrat in care, a driblat un adversar, a sutat puternic la poarta, dar Pascal a respind din nou, intrand cu “totul” in noroiul din fata portii.

In cele din urma gazdele au egalat prin Eduard Sandu, care a executat un penalty obtinut tot de el in minutul 80. Avea sa fie ultimul gol al partidei, pentru ca s-a terminat 1-1, chiar daca dorohoienii au mai ratat odata prin Grumezescu.