Liga 1

SPORT | Liga 1: Pandurii Targu Jiu, un nou meci fara victorie

Formatile Pandurii Targu Jiu si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate, scor 1-1, in meciul disputat in etapa cu numarul 19 din Liga 1.

Fara victorie in ultimele doua etape, gorjenii au bifat inca un meci fara trei puncte, fiind egalati in extremis de medieseni.

Gazdele au deschis scorul in minutul 27, prin Viera, care a marcat de la prima bara dupa o lovitura libera executata de Maxim.

Oaspetii au restabilit egalitatea in minutele de prelungire, cand lovitura de cap a lui Zaharia s-a lovit de Rusu si a intrat in poarta lui Mingote.

In urma acestui rezultat, Pandurii a urcat pe locul trei in clasamentul provizoriu al Ligii 1, in timp ce Gaz Metan Medias a castigat o pozitie, aflandu-se acum pe 12.