Liga 1

SPORT | Haos total in Liga 1: Chiajna merge la TAS si spera sa joace in prima liga!

Concordia Chiajna a pierdut cu 2-1 meciul de baraj pentru ultimul loc de Liga I in fata Rapidului, dar asta nu inseamna ca a pierdut toate sperantele de mentinere pe prima scena a fotbalului romanesc.

Antrenorul celor de la Concordia, Ionut Chirila este foarte sigur ca TAS va da o solutie favorabila echipei sale, iar aceasta va activa in Liga I, chiar daca a pierdut barajul de sambata cu Rapid, scor 1-2:

“Vom merge la TAS si sunt sigur ca se va un verdict favorabil noua. Despre meci, ce pot spune. Am dat o replica frumoasa 45 de minute, dar doar atat au putut baietii. Oricum, sunt sigur si va promit ca aceasta echipa poate sa devina una frumoasa intr-un an. Avem nevoie de pregatire, experienta si jucatori pe masura.”, spunea Chirila dupa joc, la conferinta de presa oficiala.

Concordia a condus Rapid cu 1-0 la pauza dupa golul lui Florea din minutul 32, urmand sa fie insa egalata in minutul 82 prin golul lui Coman si invinsa in prelungiri, minutul 91, dupa reusita din afara careului a lui Ionita.