ImportantLiga 1Sport

SPORT | FC Botoşani – ASA Târgu Mureş 1-1 – FOTO

ASA Târgu Mureş a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia FC Botoşani, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I, la debutul lui Cristian Pustai pe banca tehnică a gazdelor.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ivan Gonzalez, în minutul 24, gazdele reuşind egalarea prin Hadnagy, în minutul 73.

• 0-1: Brandan a centrat din partea stângă şi Ivan Gonzalez a deschis scorul cu o lovitură de cap de la 9 metri.
  • 1-1: Hadnagy a recuperat un balon la jumătatea terenului, a trecut de câţiva adversari şi a înscris cu un şut pe jos de la 12 metri.