Important
SPORT | FC Botosani are liber pana sambata! Amicale cu Sporting si Buzau!
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2012/02/obolon-kiev-1.jpg?resize=450%2C300&ssl=1)
După cantonamentul din Antalya, elevii lui Costel Oracă au primit două zile libere.
“Am ajuns cu bine. N-au fost probleme cu zborul, doar că aici e cam frig. După acest cantonament echipa urmează să aibă liber până sâmbătă la ora 14:00, când ne reunim din nou. În următoarea perioadă mai avem programate două amicale, cu Sporting Suceava și Gloria Buzău, însă să vedem dacă vom putea juca“, a precizat directorul executiv, Dumitru Brânză.
Până la reunirea lotului conducerea tehnică este in cautare terenuri de antrenament.