SPORT | FC Botoșani – ACS Poli Timișoara 6-1

FC Botoşani a dat de pământ cu ACS Poli Timişoara, scor 6-1, şi a făcut un pas important în lupta pentru evitarea retrogradării.

Plecarea lui Cristi Pustai a fost de bun augur pentru FC Botoşani. Au câştigat categoric în faţa Timişoarei şi continuă să spere la salvarea de la retrogradare.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 21, prin Vaşvari, care a marcat de la punctul cu var. La reluare, Fulop putea dubla avantajul echipei sale, dar Strauss s-a opus (’25). Atacantul s-a aflat la finalizare şi în minutul 35, când a ratat incredibil în două rânduri!

Cei care au punctat au fost timişorenii. Goga a egalat din penalty, vehement contestat de gazde (’40). Botoşaniul putea pleca în avantaj la cabine, dar Cabrera a şutat pe lângă din interiorul careului (’42).

Ngadeu a dat startul, cu un gol înscris cu capul, după un corner (’52). Abia intrat pe teren, Matulevicius a dus scorul la 3-1, după ce a marcat printre picioarele portarului (’65). Lituanianul a reuşit “dubla” după doar şapte minute şi a declaşnat fiesta în tribune!

FC Botoșani nu şi-au potolit însă setea de goluri. Bujor (’79) şi Cabrera (’81) şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor, stabilind şi scorul final: 6-1, potrivit look.tv!

One Response to SPORT | FC Botoșani – ACS Poli Timișoara 6-1

1. The posts is incredibly appealing.|

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.