SPORT | CUPA ROMANIEI: FCM Dorohoi a invins cu 2-0 pe Luceafarul Mihai Eminescu – GALERIE FOTO

Echipa antrenata de Vespazian Colban, FCM Dorohoi, a trecut in aceasta dupa-amiaza in a Faza a III-a a Cupei Romaniei Timisoreana, dupa ce a invins cu scorul de 2-0 formatie din campionatul judetean, Luceafarul Mihai Eminescu.

In minutul 28, gazdele de la Ipotesti, au ratat o mare ocazie de gol prin Mihai Andrieş, fost atacant la FC Botoşani, care a lovit stâlpul din dreapta al porţii apărate de Roheţki.

In minutul 38 dorohoienii au deschis scorul prin Alexandru Ghiviziu, care a marcat printr-o execuţie de excepţie, şutul său de la 20 de metri lăsându-l fără replică pe portarul Dorel Satco.

FCM Dorohoi a înscris din nou în minutul 69, golul fiind marcat de Pavăl Natanael. După doar un minut, Luceafărul a rămas în 10, Leonte fiind eliminat, după ce a primit al doilea galben.

dorohoi luceafarulIMG_6815 dorohoi luceafarulIMG_6884 dorohoi luceafarulIMG_6908 dorohoi luceafarulIMG_6911

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.