Liga 3Liga 4

SPORT | CUPA ROMANIEI: FCM Dorohoi a invins cu 2-0 pe Luceafarul Mihai Eminescu – GALERIE FOTO

Echipa antrenata de Vespazian Colban, FCM Dorohoi, a trecut in aceasta dupa-amiaza in a Faza a III-a a Cupei Romaniei Timisoreana, dupa ce a invins cu scorul de 2-0 formatie din campionatul judetean, Luceafarul Mihai Eminescu.

In minutul 28, gazdele de la Ipotesti, au ratat o mare ocazie de gol prin Mihai Andrieş, fost atacant la FC Botoşani, care a lovit stâlpul din dreapta al porţii apărate de Roheţki.

In minutul 38 dorohoienii au deschis scorul prin Alexandru Ghiviziu, care a marcat printr-o execuţie de excepţie, şutul său de la 20 de metri lăsându-l fără replică pe portarul Dorel Satco.

FCM Dorohoi a înscris din nou în minutul 69, golul fiind marcat de Pavăl Natanael. După doar un minut, Luceafărul a rămas în 10, Leonte fiind eliminat, după ce a primit al doilea galben.

dorohoi luceafarulIMG_6815 dorohoi luceafarulIMG_6884 dorohoi luceafarulIMG_6908 dorohoi luceafarulIMG_6911