Liga 1

LIVE – TEXT si VIDEO | Victorie IMENSA pentru FC Botosani la Timisoara! EURO-GOL Tincu! Suntem lideri!

90′Botosaniul invinge ACS Poli cu 1-0
89′Iese Croitoru şi intră Tăban

85′Gorobsov vede galben

75′ Ionuţ Matei intră în locul lui Hadnagy

72′ Szekely reia cu capul din apropiere puţin pe lîngă poartă
65′ Iese Trandu şi intră Ruiz
62′ -Szekely trage din unghi, însă Curileac reţine
59′ -Ursu este şi el avertizat
54′ – Curileac este avertizat pentru trageri de timp
51′ – Croitoru vede galben pentru un henţ la mijlocul terenului

Min 46: A inceput repriza a doua!

Min 45: Pauza la Timisoara

Min 40: Vaşvari trimite de la 25 de metri puţin pe lîngă poartă

Min 38: Fostul jucator al Botosaniului, Keita, intră în locul lui Boldea

Min 36: Boldea intră cu talpa la Poverlovici, însă arbitrul nu acordă cartonasul rosu, ci doar galben

Min 31: Boldea trimite în careu pentru Szekely, însă Curileac iese şi reţine din faţa golgeterului timişorean

Min 25: Trandu este avertizat cu galben

Min 18: Gest emotionant a lui Tincu! Dupa ce a marcat a transmis un mesaj lui Casian Maghici: “In amintirea unui inger”. Casian Maghinici a pierdut copilul abia nascut.

Min 17: GOOOOOOL!!! Tincu deschide scorul cu un sut direct in vinclu de la 25 de metri! (Vezi video)

Min 4 – Ovidiu Petre vede galben pentru un fault asupra lui Croitoru

Min 0 – A inceput partida. Botosaniul a avut echipa de start

Echipe de start:

ACS Poli: Coca – Nohai, Scutaru, Seroni, Nicola – Barbut, O. Petre,  Trandu, Nanu – Boldea, Szekely

Rezerve: Pap, Petrovic, Keita, Popa Radu, Popovici, Gorobsov, Jorje Ruiz

FC Botoșani: Curileac – Patache, Poverlovici, Ursu, Acsinte –Croitoru, Tincu, Dinu, Vasvari – Hadnagy, Carjan

Rezerve: Perianu, Taban, Tanasa, Codoban, Druga, Plamada, I. Matei

____________________

Poli Timisoara si FC Botosani se intalnesc de la ora 19:00 in startul etapei a V-a a Ligii 1.

Gazeta de Botosani va prezinta la ora 19:00 meciul in format LIVE-TEXT, iar la finalul jocului aveti primele reactii de la protagonisti.