InfractionalLocal
Material lemnos confiscat de polițiștii din Flămânzi
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2022/07/lemne.jpg?resize=604%2C419&ssl=1)
La data de 18 noiembrie 2022, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Flămânzi au oprit, pentru control, o autoutilitară care transporta material lemnos, condusă de un bărbat, de 59 de ani, din comuna Copălău.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta, transporta o cantitate mai mare de material lemnos, decât cea înscrisă în documentele de însoțire.
Bărbatul a fost sancționat contravențional, iar diferența de material lemnos, pentru care nu deținea documente, a fost supusă confiscării.