AdministratieLocal
La Flămânzi au ajuns microbuzele electrice pentru transportul urban local – FOTO&VIDEO
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2023/11/Autobuz-electric-1.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Proiectul ,,Masuri integrate de investiții pentru o dezvoltare durabila a mobilității urbane în cadrul orașului Flămânzi din județul Botoșani” se apropie de final.
În cadrul investiției, cu o valoare de 6 mil euro, s-au asfaltat 10 km de străzi cu trotuare și piste de biciclete, s-a construit un depou și o clădire administrativă și s-au achiziționa 3 microbuze electrice ce vor intra în curând in circulație.