JUNIORI A&B | PLAY-OUT: Toate echipele din Botosani au invins astazi! Vezi rezultatele si doua GALERII FOTO!

Astazi s-au disputat partidele din Play Out la juniorii A si B, acolo unde echipele din Botosani au iesit invingatoare. Cele doua partide de la terenul “Unirea Tricolor” au fost arbitrate de o brigada botosanean formata din Dumitru Branza Jr, Adrian Vornicu, Mihaita Noroc si Denis Cretu.

CSS Botosani – LPS Piatra Neamt 5-3 (JA) – GALERIE FOTO MAI JOS

Prima partida a fost cea dintre CSS Botosani si LPS Piatra Neamt la juniori A, care a avut loc la “Unirea Tricolor”. Elevii lui Paul Cucu s-au impus cu scorul de 5-3, dupa ce la pauza conduceau deja cu 4-1. Golurile victoriei au fost marcate de Suiu (2), Iftodi (2) si Gherman.

CSS Botosani: Ungureanu – Rosu, Mete, Prisacariu, Boghinciuc – Iftodi, Suiu, Lumaicau, Gherman – Dolhescu, Acatrinei.

FC Botosani – CSM Focsani 3-2 (JB)

Urmatorul meci a avut loc la Bucecea, acolo unde juniorii B de la FC Botosani, pregatiti de Ciprian Avacaritei, au trecut cu scorul de 3-2 de CSM Foscani, dupa ce la pauza au condus cu 1-0 prin golul lui Cososchi marcat in minutul 3. Tot Cososchi a fost cel care a reusit dubla in minutul 47, ducand scorul la 3-0. In minutul 50, Cososchi a reusit hatrick-ul, tabela aratand 3-0. Pana la final oaspetii au punctat de doua ori in minutele 71 si 78, insa nu au mai avut forta de a egala.

FC Botosani: Leuca – Epuras, Hrinca, Rusu, Marcu – Ion, Federciuc, Halaicu, Stoian – Asavei, Cososchi. Au mai jucat: Nechifor, Puscasu, Popa si Filip

CSS Botosani – LPS Piatra Neamt 3-1 (JB) – GALERIE FOTO MAI JOS

In acelasi timp cu partida de la Bucecea, s-a jucat la “Unirea Tricolor” si meciul dintre CSS Botosani si LPS Piatra Neamt la juniori B. Elevii lui Sorin Iordache s-au impus cu scorul de 3-1, rezultat stabilit inca din prima repriza. Golurile victoriei echipei botosanene au fost reusite de Fosca (2) si Timofti, cel din urma pasand decisiv la primele doua reusite.

CSS Botosani: Danila – Stoica, Padovei (c), Haivas, Patache – Scutelnicu, Amarinei, Focsa, Ghiviziu – Timofte, Ababei. Au mai jucat: Aionitoaie, Ediliuc, Rau, Rebenciuc si Hrinca.