FC Microbuzul s-a deplasat in aceasta dimineata la Dumbraveni pentru a sustine un meci amical impotriva echipei din localitate.

Planurile s-au schimbat insa acolo, pentru ca in loc de un meci a 90 de minute, liderul campionatului judetean a disputat doua partide a 45 de minute fiecare.

Pe un vant teribil si cu o zapada pe teren de peste 30 de centimentri, FC Microbuzul a intalnit in primul joc echipa din Liga a V-a suceveana, Steaua Dumbraveni, pe care i-au invins cu scorul de 2-1. Golurile au fost reusite de Bogdan Todirisca si Andrei Ciornea.

In cel de-al doilea joc, baietii lui Nelu Asaftei au jucat impotriva unei alte echipa din Liga a V-a, Progresul Salcea, echipa care se afla pe prima pozitie in campionatul vecin. Rezultatul final a fost 2-2, iar golurile botosanenilor au fost reusite de Madalin Lupu si Husac din penalty.

“A fost foarte foarte frig si o zapada foarte mare, terenul nefiind curatat, dar cu toate astea a fost un antrenament fizic foarte reusit”, a declarat la finalul jocului presedintele Microbuzului, Ovidiu Caia.

ATENTIE! Mai jos sunt 2 pagini cu fotografii! Pe fiecare pagina sunt fotografii diferite! Pe o pagina intra maximum 20 de fotografii!