Eveniment
Elicopter chemat la Dorohoi pentru o femeie în stare gravă
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2022/06/elicopter-smurd.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Un elicopter SMURD a fost solicitat în municipiul Dorohoi, joi, pentru a prelua o femeie de 74 de ani, care a suferit un infarct miocardic.
Aeronava a aterizat la Stadionul Municipal, unde femeia a fost adusă de un echipaj de ambulanță. Măsurile de prevenire a unui incident la aterizarea și decolarea elicopterului au fost luate de pompierii Detașamentului din Dorohoi.