Sport

Dan Alexa și-a anunțat plecarea de la FC Botoșani, după meciul cu Sepsi

Sepsi a învins-o pe FC Botoșani, scor 5-2, în runda cu numărul 13 din Superligă. Dan Alexa, antrenorul moldovenilor, vrea să demisioneze și va purta o discuție cu finanțatorul Valeriu Iftime.

Dan Alexa a rezistat doar 7 meciuri pe banca lui FC Botoșani. A obținut 3 remize, a pierdut 4 partide, și a coborât până pe ultimul loc al Superligii. Antrenorul în vârstă de 43 de ani e pregătit să își depună demisia.

Dan Alexa vrea să plece după Sepsi – Botoșani

„Vorbim strict de joc, au fost două reprize total diferite. În prima am arătat bine, am luat goluri foarte ușor. Să ne dăm un autogol mai lipsea. Îmi asum tot ce s-a întâmplat. Sunt vinovat pentru toate schimbările, am greșit. E un eșec pe care mi-l asum 100%.

Mă gândesc să nu mai continui. parcă dau în gol. Am avut o relație foarte bună cu domnul Iftime. Simt că ceva nu merge, s-ar putea să nu pot controla. O să am o discuție cu dânsul. Mă cunoașteți, nu am ținut niciodată de post.

Am avut meciuri bune, azi o repriză nu am fost sub Sepsi. Repet, îmi asum acest eșec. Îmi pare rău că nu reușesc să fac mai mult. O să discut cu domnul Iftime, în situația asta nu se mai poate continua. Nu putem continua așa blazați.

Rezultatele ne țin pe noi, restul e vrăjeală! În rest sunt doar niște circumstanțe”, a spus Dan Alexa la Orange Sport.