Local
Cățeluș salvat de pompierii botoșăneni – FOTO
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2022/09/WhatsApp-Image-2022-09-30-at-17.09.18.jpeg?resize=780%2C470&ssl=1)
Pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani au fost solicitați în urmă cu puțin timp pentru a salva un cățel dintr-un cămin dezafectat de pe strada Peco, municipiul Botoșani.
Apelul a fost făcut de angajații unei societăți comerciale, iar la fața locului s-a deplasat un echipaj de interventie format din trei subofițeri și un soldat. Animăluțul se afla la o adâncime de aproximativ patru metri, iar pompierii salvatori au coborât în interior și l-au scos la suprafață nevătămat. Puiul de cățel era deshidratat și a fost preluat în îngrijire de angajatii societății comerciale.