Liga 1Sport

LIVE-TEXT | FC BOTOȘANI – STEAUA 1-2 ( FINAL )

94′ FLUIER FINAL!
92′ Adi Popa primește cartonaș galben
85′ Reluare a lui Stanciu din centrul careului, peste poarta insa
78′ Ghinga intra in locul lui Croitoru
76′ Media de vârstă: Botoşani 26.9 ani, locul 2 după CFR; Steaua 25.5 ani; Valoarea de piaţă: Botoşani 6.85 mil euro, penultima; Steaua 41.5 mil, cea mai bine cotată; Alex Chipciu şi Bourceanu fac împreuna 6.7 mil euro
72′ Acsinte primeste galben pentru o intrare dură
71′ Kapetanos reia cu capul de la 9 metri, Curileac retine
71′ Iancu îi lasă locul lui Filip
69′ Tănasă primeste cartonaș galben
65′ Fulop primeste galben pentru o intrare tare la Adi Popa
64′ Cirjan iese, intra Tănasă
63′ Adi Cristea iese, intra Adi Popa
59′ Sut foarte bun al lui Croitoru de la 25 de metri, Tatarusanu respinge din plonjon excelent
56′ Botoşaniul este singura echipă fără străini din Liga 1. De asemenea, avem un duel între a doua echipă ca număr de debutanţi, Botoşani – 9, respectiv formaţia cu cei mai puţini debutanţi, Steaua – 1 debutant
52′ Hadnagy reia din fata portii, dar Tatarusanu respinge foarte bine
50′ Szukala primeste cartonas galben
48′ Codoban intra in locul lui Fulop
48′ Stanciu scapă singur pe partea stîngă, dar șutul său lovește bara
46′ GOL!!! Tatarusanu resinge in fata o minge iar Dinu inscrie cu capul
46′ A început repriza secundă!
46′ Kapetanos intră în locul lui Piovaccari
45′ +1 Sfarsitul primei reprize PAUZĂ!
45′ +1 Iancu suteaza la coltul scurt, dar Curileac retine
42′ FC Botosani, neinvinsă acasă din 8 septembrie 2012 (Botosani-Rapid Suceava 1-2). Dupa acel joc a înregistrat 12 victorii si două remize pe teren propriu. -Doar două înfrângeri în deplasare a suferit Steaua în Liga 1 de cînd a venit Reghe pe bancă, cu vaslui pe 27 august 2012 şi Braşov pe 26 octombrie. După jocul de la poalele Tâmpei au urmat 6 victorii şi 5 remize.
39′ Curileac are o interventie excelenta la o deviere nefericita a lui Dinu, care a fost la un pas de autogol
35′ Acelasi Cirjan suteaza de la marginea careului, pe linga poarta lui Tatarusanu
34′ Cirjan suteaza, dar mingea ajunge in bratele lui Tatarusanu

32′ Cirjan reia de la mare distanta, peste poarta Stelei

27′ GOL!!! Pintilii paseaza in fata portii, de unde Piovaccari inscrie cu latul

22′ GOL!!! Szukala reia cu capul o centrare din corner, mingea il depaseste pe Curileac si intra in plasa

21′ Sut al lui Stanciu de la marginea careului, Curileac retine

19′ Latovlevici centreaza de pe partea stinga, Iancu reia cu cpaul in bara transversală

16′ Szukala reia din interiorul careului, mingea este respinsa de apararea moldovenilor insa

15′ Iancu sterge cu capul o centrare a lui Prepelita, mingea trece alaturi

12′ Iancu reia de la 11 metri din voleu la coltul lung, mingea trece pe linga poarta

11′ Hadnagy reia cu capul de la 8 metri, mingea trece pe linga poarta

06′ Inceput echilibrat de partida. Botosanenii au mult tupeu

05′ O singură înfrângere a suferit Botoşaniul în meciurile oficiale din 2013 (29.05.13, Delta Tulcea-Botoşani 3-0), în rest 14 victorii şi 4 remize. Tot un insucces a inregistrat şi Steaua, 2-5 cu Viitorul, celelalte partide încheidu-se 13 cu victoria “roş-albaştrilor” şi 6 la egalitate

01′ Cîrjan reia cu capul din centrul careului, slab insa si Tatarusanu retine. Atacantul gazdelor fusese oricum surprins in ofsaid

01′ A început partida!

____________________________________________________________

Meciul dintre FC Botoşani şi Steaua a început la ora 17 e pe pe DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.

Echipele de start:

Steaua: Tătăruşanu – Prepeliţă, Szukala, Gardoş, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Ad. Cristea, N. Stanciu, G. Iancu – Piovaccari
FC Botoşani: Curileac – Patache, C. Dinu, Ursu, Acsinte – Vaşvari, Tincu, M. Croitoru, Codoban – Cîrjan, Hadnagy