![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2023/03/accident-dorohoi-1.jpeg?resize=720%2C470&ssl=1)
Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier ce a avut loc, seara trecută, pe strada Horia din municipiul Dorohoi. Unul dintre ele era parcat pe marginea drumului.
La caz, s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dorohoi, cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD.
Șoferul autoturismului care se afla în mișcare a primit îngrijiri medicale la fața locului de la echipajul SMURD, dar a refuzat transportul la spital.
Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor prin deconectarea bornelor de la bateriile autoturismelor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări.