![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2020/02/87634508_1445889978907048_2085657172867284992_n.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Marți, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Botoșani au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Teatrului, din municipiul Botoșani, s-a produs un accident rutier soldat cu victime.
Echipajul de poliție dirijat la fața locului a stabilit faptul că un bărbat, de 35 de ani, din județul Iași, în timp ce se deplasa cu autoturismul pe strada Teatrului, ar fi suprins și accidentat o femeie de 74 de ani, care se angajase în traversarea părții carosabile prin loc nepermis și fără să se asigure.
În urma impactului, femeia a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.