ImportantLiga 1Sport

SPORT | FC Botoșani – CSMS Iași 0-0 – FOTO!

Echilibrul de la mijlocul clasamentului, acolo unde FC Botoșani ocupă locul 8, iar CSMS Iași este pe 9, s-a păstrat pe întreaga durată a partidei din Moldova.

A fost un meci lipsit de spectacol, ambele echipe mulțumindu-se cu un egal, cu toate că CSMS Iași ar fi scăpat în mare proporție de emoțiile retrogradării în cazul unei victorii.

De remarcat ocaziile lui Marius Croitoru, jucătorul gazdelor semnând cele mai periculoase șanse de gol ale meciului. Mijlocașul a fost aproape de a înscrie în prima repriză, după un șut în forță care a trecut puțin pe lângă poarta ieșenilor (’28). În repriza secundă, Croitoru a reușit ratarea meciului, după ce mingea șutată puternic de acesta a lovit bara transversală (’53).

În ultimele 30 de minute ale partidei, căldura le-a dat bătăi de cap jucătorilor, ocaziile importante lipsind cu desăvârșire până la fluierul final. Un 0-0, care, aparent, mulțumește pe toată lumea în Moldova.

Sursa: looktv.ro